Red Key Goirle - AVV Keistad 3 – 2
De heren van AVV Keistad keerden teleurgesteld huiswaarts na de 3-2 nederlaag in Goirle. Immers: de winst werd weggegeven na een 0-2 voorsprong en na twee matchpoints te hebben gehad. Op zich is een 3-2 nederlaag uit tegen een iets hoger staande tegenstander geen slecht resultaat, maar de manier waarop Keistad de winst liet glippen is betreurenswaardig.
AVV Keistad startte uitstekend. Met veel servicedruk en goed aanvalsspel kreeg de thuisploeg weinig kans. Door afwezigheid van twee middenmensen speelde Yannick Haacke, overigens verdienstelijk, op die positie, samen met Demian Hoogland en wist net als de buitenaanvallers Frank Pastoor, Pascal Hogeterp en Thijs Besseling veelvuldig tot scoren te komen. De thuisploeg werd goed onder druk gehouden en via 9-15, 16-20 werd de eerste set gewonnen door Keistad: 21-25.
Het tweede bedrijf gaf eenzelfde spelbeeld. Keistad dicteerde de strijd, kwam weer snel op voorsprong: 5-10 en 8-13. Goirle kwam even wat dichterbij, 14-16, maar de bezoekers liepen weer uit en na 16-21 werd het 0-2 via een 18-25 setstand.
Halverwege de derde set keerde het tij en kwam de thuisploeg voor het eerst voor: 16-15. Hierna was het telkens stuivertje wisselen. 17-19, 20-19, 20-22. Het bleef onzeker wie deze, naar later bleek, beslissende set naar zich toe zou trekken. Het leek Keistad te worden, want op 22-24 kregen de Amersfoorters twee setpoints, die echter niet benut werden. Met 26-24 won Goirle.
Toch was een 3-1 winst voor Keistad zeer wel mogelijk, want ook in de vierde set bleef de score in het voordeel van de bezoekers. De passing van libero Hidde van Ooststroom was goed verzorgd in deze fase, maar Red Key ging steeds beter spelen en was niet van plan thuis te verliezen. Met goed aanvalsspel en solide verdediging kreeg Keistad het steeds lastiger de voorsprong te behouden. Na 10-12 en 16-14 kwam Keistad nog een keer voor: 19-20, maar scoorde hierna geen enkel punt
meer: 25-20.
Spelverdelers Djim Baas en Michiel Bakker wisten niet meer welke aanvaller ze aan moesten spelen, niemand kwam er meer door. Dit beeld werd vervolgd in het laatste bedrijf. Keistad wist niet meer te scoren en moest met lede ogen toezien dat Goirle uitliep naar 6-0 en bij het veldwisselen een ruime 8-2 voorsprong had. Keistad geloofde niet meer in de winst en met 15-5 was de 3-2 uitslag een feit.
Keistad heeft wel getoond goed te kunnen spelen, maar hield het net niet lang genoeg vol.
Zaterdag, na drie uitwedstrijden, weer een thuisduel voor Keistad in Midland. Om 19.00 wordt koploper King Software verwacht. Uit werd van deze ploeg nipt met 3-2 verloren. Hopelijk neemt Keistad revanche.
29-05-2011 Van den Brom: dit is slecht voor je hart
03-01-2011 Frank de Boer denkt als Cruijff en Van Gaal
17-10-2010 Roda JC heeft weinig te duchten van Vitesse
29-05-2011 VVV handhaaft zich in slotminuten
29-05-2011 VVV voorkomt degradatie
Om te kunnen reageren op dit bericht, dient u zich als gebruiker in te loggen. Heeft u nog geen account? Dan kunt u zich gratis registreren.