Shooters D1 ontsnapt aan nederlaag
De dames van Shooters speelden zaterdag in de eigen Kuil tegen US2 uit Amsterdam. Dat bleek een uiterst lastige horde want lange tijd zat er nauwelijks licht tussen beide teams. In de slotfase namen de Amsterdamse dames het initiatief en met nog 2 minuten op de klok leek Shooters bij 43-49 rijp voor de sloop. Shooters herrees echter uit het niets en wist zich nog naast US te knokken.
Het was uiteindelijk Helene Hubertse die één seconde voor tijd een minieme winst op het bord wist te zetten, 50-49.
De US dames bleken voor Shooters zaterdag een zeer taaie tegenstander, het team herbergt veel ervaring en verdedigde de hele wedstrijd zodanig agressief dat Shooters het vuur aan de schenen werd gelegd. Bij Shooters zaten de gebruikelijke scorers niet in de wedstrijd, maar gelukkig speelde vooral Simone Marchal aanvallend een heel verdienstelijke wedstrijd. Met haar inside acties was ze behoorlijk succesvol en bleek ze lastig af te stoppen door US. Overigens zit er nog meer in als ze haar acties verder te weet doseren en meer oog gaat krijgen voor haar medespelers in de perimeter.
Haar inbreng echter, ondersteund door Helene Hubertse (scoorde zelfs een driepunter!,) zorgde ervoor dat Shooters bij rust exact gelijk stond met de Amsterdamse dames (29-29).
De verdedigingen overheersten dus, hoewel.. Shooters was aanvallend veel te onrustig en bracht daarmee zichzelf ook in een lastip parket. US probeerde in het derde kwart Shooters opnieuw te verrassen met een zone verdediging, maar in tegenstelling tot de wedstrijd tegen Hoofddorp hield men nu wel het hoofd er goed bij. Geduldig werd er gezocht naar de openingen en die werden dan ook gevonden. Opnieuw was Marchal hierin belangrijk, maar ook de ukkies bij Shooters wisten hun bijdrage te leveren met scores en aanvallende rebounds. US werd er moedeloos van en schakelde terug naar de man-to-man. Het leverde Shooters wel een gaatje op van 41-37 maar veel verder kwam men niet. Minutenlang stond het in het vierde kwart 41-39 en Shooters liep zichzelf volledig voorbij om toch maar die ene zo broodnodige score te vinden. Maar snelheid werd in die fase helemaal niet gevraagd, het ging om rust en bekeken aanvallen. Dat deed US een stuk beter want deze dames pakten brutaal het initiatief in de Kuil. Na 4 minuten werd de impasse door hen verbroken en Shooters keek 2 minuten voor tijd beteuterd naar het scorebord: 43-49.
Een kansloze missie dus zeker als je bedenkt dat Shooters in dat vierde kwart al 8 minuten droog stond. De wedstrijd alsnog laten kantelen leek onmogelijk.
Maar eindelijk wist men er toch weer een fatsoenlijke aanval neer te zetten en Helene schoot er pardoes een onmogelijke bal in gevolgd door een gedoseerd schotje van Else en ineens stond men met nog 33 seconden te gaan nog (onverwacht) gelijk met balbezit. Dat leverde niets op, maar ook US wist geen fatsoenlijke aanval meer te produceren. Vanuit een interceptie vlak voor tijd werd Helene gelanceerd die op volle snelheid de beslissende score leek aan te tekenen. Ze werd daarin foutief afgestopt en mocht één seconde voor tijd vanachter de VW lijn het duel gaan beslissen. De eerste draaide nog uit de ring, maar de tweede viel keurig binnen. De tijd voor US bleek tekort om nog te repareren en zo Shooters ontsnapte op wel heel miraculeuze wijze aan een nederlaag, 50-49.
Periodestanden: 16-13, 13-16, 12-8, 9-12.
Scores: Simone 16, Helene 16, Angela 4, Else 4, Danielle 4, Chantal 2, Winnie 2, Miriam 2.
29-05-2011 Van den Brom: dit is slecht voor je hart
03-01-2011 Frank de Boer denkt als Cruijff en Van Gaal
17-10-2010 Roda JC heeft weinig te duchten van Vitesse
29-05-2011 VVV handhaaft zich in slotminuten
29-05-2011 VVV voorkomt degradatie
Om te kunnen reageren op dit bericht, dient u zich als gebruiker in te loggen. Heeft u nog geen account? Dan kunt u zich gratis registreren.