Genieten in zwembad ”de Dolfijn” bij derde ronde Hoofdklasse

Terug naar vorige pagina

 Het was zaterdagmorgen in het zwembad genieten bij de derde ronde die Bikkel Hoogeveen zwom tegen D.W.K. uit Barneveld en “de Dinkel” uit Denekamp.

Goed tegenstand konden de Bikkels geven tegen beide ploegen die boven hun geplaatst staan en het werd een fantastische wedstrijd.

Begonnen werd er met de 4 x 200m vrije slag dames waar Jakonien Koster, Mariëlle ter Stege, Maaike van Veen en Mariët Koster goed begonnen en dat werd doorgezet door de hele ploeg.

Bij de kleinsten waren het Anique Coelingh, Jasmijn Steenbergen en Alinda Dingshoff die voor de punten moesten zwemmen.

De jongste jongens waar Hoogeveen er gelukkig veel van hebben deden het erg goed en daar waren het Anne Schuurmans en Bas Kost die op de 100m school en de 50m rug de punten scoorden.

Maar ook Junior de Bruin, Niels Hoogeveen en de drie jonkies Coen de Lang, Raoul Witten en Thijs Schuurmans lieten zien dat zij volgend jaar met gemak die taak gaan overnemen.

De oudste vier Junior, Bas en Anne en Niels mochten nog een derde afstand in een oudere leeftijd mee zwemmen en dit leverde nieuwe tijden op voor de eerste twee.

Bij de oudere meisjes was het Brigit Beukeveld die op alle slagen goed uit de voeten kan en die samen met Revecka Reiber de punten op de wal sleepten.

Maar ook daar was het Esra Hoogeveen die goed zwom en de een jaar jongere Marije Slot en Eileen Kremer die volgend jaar moeten laten zien dat zij dan de punten kunnen pakken.

Voor de punten zwommen zeker Wouter de Lang en Thomas Kappe die samen de 100m rug en de 200m schoolslag goed zwommen. Een nieuwe p.r. op de 100m rug voor Thomas en op de 200m schoolslag voor Wouter.

Leeftijd genoot Gauke Eilander moest vandaag bij de leeftijd hogerop zwemmen om daar de zware 400m wisselslag en de 100m vrije slag samen met Ardi Knol de punten te halen.  Beiden deden dit erg goed en zwommen mooie nieuwe persoonlijke records en hier was het ook Thijs Oost die op de 400m wissel een dik p.r. zwom.


Bij de meisjes op deze zware afstand was het Maaike van Veen die een mooie nieuwe tijd zwom en deze tijd was een Drents record. Dieudonnée Houtkamp was de tweede zwemmer en zij kon op deze zware afstand geen nieuwe tijd neer zetten, maar wel op de 100m vrije slag.

Voor de een jaar jongere Merlin Nijzingh een mooie tijd op de 400m wisselslag en zij zwemt volgend jaar ook nog in deze leeftijd categorie. 

De jeugd zwemmers moesten de zware 200m vlinder en de 200m wisselslag zwemmen en daar waren het Marsha Beukeveld en Jakonien Koster die op de wissel de punten bij elkaar zwommen.

De 200m vlinder moest de jonge Sharonne Urbanus deze wedstrijd voor het eerst samen met Jakonien Koster gaan zwemmen en dit deed ze naar behoren.

Voor haar was er wel een mooie tijd op de 200m wisselslag, Marsha Beukeveld zwom naast de wisselslag ook nog bij de dames de 200m schoolslag mee.

Daar waren het verder Charlotte Mol, Mariëlle ter Stege en Mariët Koster die een zwaar programma hadden.

Naast de 4x 200m vrije slag moesten zij de 100m vrije slag, 50m vlinderslag, 200m rug en de 200m schoolslag zwemmen en dit deden ze samen voortreffelijk.

De 100m vrij namen Mariëlle en Charlotte voor hun rekening en de 50m vlinder deed Charlotte samen met Mariët Koster.

Daarna was het Mariëlle samen met Mariët die de 200m rug en de 200m schoolslag gingen zwemmen en zo werden de punten binnen gehaald en lieten ze weinig liggen.

Bij de jongens jeugd moesten Jeroen Lorius en Derk-jan Knol de klus klaren en de zware vlinder zwemmen.

Voor Jeroen niet zo’n moeilijke opgave want hij zwemt deze afstand graag, maar voor Derk-Jan was dit een ander verhaal. Hij heeft de training week begin januari gemist en moet dat nu een beetje bezuren en ondervond dit tijdens de zware vlinder. Jeroen deed dit heel goed en ook zwom hij op de 200m wisselslag een nieuwe tijd en dook met 2.17.71 onder de 2.20 en dat was het doel.

De even oude Chris Bolding moest vandaag de heren ondersteunen bij hun zware progamma 100m vrij, 50m vlinder, 200m rug en de 200m schoolslag. Samen met Sander Hoogeveen en Niels van Eck zwom hij de 200m schoolslag, dit leverde een nieuwe tijd op 2.37.67

De 50m vlinder zwom Niels van Eck samen met Sander Hoogeveen en Niels Koster en bij de 100m vrije slag haalden Niels Koster en Niels van Eck de punten binnen. De afsluitende afstand de 200m rug werd ook goed gezwommen en leverde mooie tijden op de voor de jonge Chris Bolding maar ook Niels Koster die minder traint zette een goede tijd neer.  Zo zorgden deze vier zwemmers ervoor dat er op alle vier de afstanden twee goede zwemmers optimaal voor de punten konden zwemmen.

Als afsluiting de estafettes die altijd veel spektakel oplevert en het waren Brigit Beukeveld, Revecka Reiber, Anique Coelingh en Esra Hoogeveen die de 4x100m vrije slag moesten zwemmen. Zij konden heel goed partij geven aan de beide andere ploegen en de jonge Anique Coelingh zwom een hele mooie split tijd.  Bij de jongens een hele jonge ploeg met Wouter de Lang, Ardi Knol, Gauke Eilander en Thomas Kappe op de 4x 100m wisselslag en ook deze konden zich heel goed staande houden.

Momenteel is dat de kracht van Bikkel dat we op alle afstanden twee goede zwemmers hebben en dat alle zwemmers meerdere slagen goed beheersen.

Verder was er weer een zeer fanatieke ploeg die er met zijn allen voor ging en wat voor de sfeer en de wedstrijd geweldig is.

De ploeg was 110 seconden beter dan vorig jaar en zullen niet zo bang hoeven te zijn dat ze gaan zakken.

Nu word de tiende plaats bezet door de Bikkels en dat van de beste 15 ploegen van Nederland is een hele goede positie.


 

 


 

 


 

 
Uitgegeven: 22-01-2012 08:03, views: 100
Reacties (0)
Zie ook:

Om te kunnen reageren op dit bericht, dient u zich als gebruiker in te loggen. Heeft u nog geen account? Dan kunt u zich gratis registreren.

Zwemmen

Regiosport Plaza - voor al uw sportnieuws in uw regio