VEO laat punt liggen tegen RWA

Terug naar vorige pagina

Terwijl het er halverwege de tweede helft op leek dat VEO de wedstrijd tegen RWA geheel onder controle had, draaide dat in de slotfase volledig om en mochten de Voorburgse korfballers blij zijn dat Jolien Glasbergen de gelijkmaker door de korf schoot en zo VEO nog aan een punt hielp.De wedstrijd tussen VEO en RWA , de nummers 1 en 3 van de ranglijst, trok weer veel publiek naar Essesteijn voor wat de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen was. Bij VEO ontbrak de geblesseerde Jesper Verschoor, die verdienstelijk werd vervangen door Kenny Favier. Eerder dit seizoen had VEO de uitwedstrijd in Portugaal ruim verloren dus het team wist dat het in RWA en serieuze tegenstander te bestrijden had.
Maar VEO deed dat heel goed. Na een heel snelle openingstreffer van Sanne Cramer nam VEO meteen een voorsprong al zag het bij 3-4 RWA even de rollen omdraaien. Maar dat was van korte duur, want VEO nam het initiatief over. De ploeg speelde snel en gevarieerd en wist goed raad met de kansen die dat opleverde. De 3-4 werd in een ruk omgezet naar een 7-4 voorsprong en tot aan de rust bleef het een positieve marge van ongeveer 2 goals. Een groot verschil tussen beide teams was dat bij VEO al heel snel alle spelers hun bijdrage aan de score hadden geleverd, terwijl bij RWA de doelpunten vrijwel alleen van de heren kwamen.
Na de pauze (bij 11-9) bleef de marge hetzelfde. Het ritme leek even te stokken bij een lange onderbreking door een blessure van een RWA dame, maar daarna bleef VEO scoren en zo de voorsprong behouden. Zeker na 16-14 brak een heel sterke periode aan voor VEO. De thuisploeg versnelde en RWA kon in deze fase de score niet meer bijhouden. En toen er met minder dan 10 minuten te spelen een 22-16 stand op het bord stond, leek de wedstrijd beslist.
Daar dacht RWA anders over. Het team herpakte zich en vond plotseling ineens wel de richting in de schoten. En bij VEO stokte de score ineens. Doelpunt voor doelpunt kwam RWA dichterbij. Het publiek, opgezweept door de supportersclub Blue Tigers, ging nog eens achter VEO staan, maar ook die vocale steun mocht niet baten. Van zes goals achter kwam RWA terug naar vier, naar twee en een paar minuten voor tijd was het zelfs gelijk : 22-22. En toen RWA voor het eerst sinds de beginfase zelfs op voorsprong kwam hielden de honderden toeschouwers hun adem in. In een soort laatste wanhoopsaanval kreeg VEO ineens weer een aantal kansen en het was uiteindelijk Jolien Glasbergen die het koelste bleef en met haar vierde goal de 23-23 liet aanteken. Beide teams kwamen daarna nog tot een aanval, maar gescoord werd er niet meer.
VEO-coach Johan van Barneveldt vond achteraf dat zijn ploeg toch niet veel viel te verwijten: “Ze hebben 50 minuten lang prima gekorfbald en precies gedaan wat ze moesten doen, zowel aanvallend als verdedigend. In de laatste 10 minuten lukt dat niet meer, waarbij ook nog eens meetelt dat RWA toen wel heel erg zuiver schoot.”
Door het gelijke spel heeft VEO nu drie punten voorsprong op TOP Arnemuiden, dat echter nog twee wedstrijden moet inhalen. De eerste daarvan is volgende week tegen ditzelfde RWA dat 3e staat en moet hopen op nog een misstap van VEO en TOP. Het blijft dus tot het einde spannend in deze poule.
Topscorer bij VEO was Rian van Amstel met 6 goals. Sander Jongenburger en Jolien Glasbergen kwamen tot 4 goals, Kenny Favier, Judith Vellekoop, Jeanne Jongenburger en Sanne Cramer kwamen tot 2 en Michiel Kimmel scoorde een maal.
 

Uitgegeven: 20-02-2012 08:06, views: 50
Reacties (0)
Zie ook:

Om te kunnen reageren op dit bericht, dient u zich als gebruiker in te loggen. Heeft u nog geen account? Dan kunt u zich gratis registreren.

korfbal

Regiosport Plaza - voor al uw sportnieuws in uw regio